روش نصب المنت میله ای

روش نصب المنت میله ای (هر آنچه باید بدانید)

المنت های حرارتی بر اساس کاربرد به مدل های مختلفی تقسیم بندی می شوند. یکی از پر کاربرد ترین المنت های، المنت میله ای است که بیشتر برای گرم کردن آب به کار می رود. اگر متوجه عدم کارکرد این المنت پر کاربرد در دستگاه یا صنعت مورد نظرتان شدید، باید اصولی ترین روش نصب المنت میله ای و تعویض آن را بدانید. در این مقاله ابتدا تجهیزاتی که برای نصب کردن این المنت نیاز است را معرفی و بررسی می کنیم. سپس مراحل و روش نصب المنت میله ای در آبگرمکن، بخاری و اجاق گاز را توضیح می دهیم.

تجهیزات مورد نیاز نصب المنت میله ای

تجهیزات مورد نیاز نصب المنت میله ای

برای نصب المنت میله ای نیاز به تجهیزات مهمی دارید که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم.

• المنت میله ای: ابتدا باید المنت میله ای مورد نظر را برای نصب تهیه کنید. برای خرید المنت میله ای کیفیت و توان آن را در نظر بگیرید و از مراکز معتبر این محصول را خریداری کنید.

• پیچ: در دو سر المنت میله ای، دو پیچ بر روی فنر قرار دارند تا اتصال الکتریکی فنر به منابع تغذیه برق برقرار شود. این دو پیچ به عنوان نقطه سرد شناخته می شوند.

• منابع تغذیه برق: برای اتصال المنت میله ای به برق، نیاز به منابع تغذیه برق مناسب دارید.
در هنگام نصب هر گونه ابزار حرارتی و الکتریکی از جمله المنت میله ای، از وسایل ایمنی مناسب استفاده کنید. این وسایل شامل دستکش، لباس، عینک و … می شوند.

مراحل و روش نصب المنت میله ای در جاهای مختلف

المنت میله ای در بخاری، اجاق های گاز و آبگرمکن ها برای ایجاد گرما استفاده می شود. روش نصب المنت میله ای در هر کدام از این وسایل متفاوت است. در ادامه روش درست نصب المنت های میله ای و مراحل آن را در هر کدام از این وسایل بررسی می کنیم.
مراحل نصب المنت میله ای در آبگرمکن به شرح زیر است:

قطع برق

1. قطع برق: قبل از آغاز کار باید برق را به طور کامل قطع کنید تا ایمنی رعایت شده و هیچ حادثه ای در هنکام تعویض و نصب المنت میله ای رخ ندهد. برای این منظور برق ساختمان را توسط تابلو برق قطع کنید. همچنین شیر ورودی آب سرد را نیز به طور کامل ببندید تا آب به المنت نشتی نداشته باشد.

یافتن المنت میله ‌ای

 

2. یافتن المنت میله ‌ای: المنت میله ای در قسمت بالایی اتصالات آب قرار دارد. ظاهر این المنت نیز به شکل یک استوانه و میله است که دو کابل نیز به آن متصل می شود. در برخی از مدل های آبگرمکن، یک دهانه به شکل دایره نیز وجود دارد که محل قرار گیری و اتصال المنت میله ای است. ابگرمکن ها دو عدد المنت میله ای در قسمت بالایی و پایینی خود دارا هستند که هر دوی آن ها باید به دقت و با رعایت اصول قطع شوند تا از بروز حوادث غیر منتظره، جلوگیری شود.

تست المنت میله ‌ای

3. تست المنت میله ‌ای: برای بررسی صحت و درستی روش نصب المنت میله ای به مولتی متر نیاز دارید. برای این منظور ابتدا مطمئن شوید که برق به درستی قطع شده باشد. سپس پروب های مولتی متر را روی پایانه های هر پیچ قرار بدهید. اگر هر دو پروب مولتی متر ولتاژ 120 را نشان دادند یعنی المنت ها سالم هستند.

تخلیه آب آبگرمکن

4. تخلیه آب آبگرمکن: برای تخلیه آب موجود در آبگرمکن، از دو شیر تخلیه کننده که زیر یکی از شیر های آبگرمکن قرار دارند استفاده کنید. اگر این دو شیر را پیدا نکردید، می‌ توانید شیر ورودی آب سرد را که بالای آبگرمکن قرار دارد، ببندید.

جدا کردن المنت‌ های میله ‌ای

5. جدا کردن المنت‌ های میله ‌ای: برای جدا کردن المنت ‌های میله ‌ای، از یک آچار استفاده کنید و آن ها را در جهت مخالف عقربه‌ های ساعت بچرخانید تا از آبگرمکن جدا شوند.

نصب المنت جدید

6. نصب المنت جدید: برای نصب المنت‌ جدید به همان روشی که المنت ‌ها را جدا کردید، آن ها را در محل قبلی پیچ و فیکس کنید. فقط باید مطمئن شوید که از المنت سالم و مناسب استفاده می ‌کنید. اگر مدل مناسبی را انتخاب نکرده باشید، در طول کار و نصب، با مشکلاتی روبرو خواهید شد یا پس از نصب، المنت به درستی کار نخواهد کرد.

پر کردن مخزن

7. پر کردن مخزن: حالا باید عملکرد المنت ‌ها را بررسی کنید. ابتدا مخزن را با باز کردن شیر آبگرم پر کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌ کند.

بازگرداندن همه چیز به حالت اولیه

8. بازگرداندن همه چیز به حالت اولیه: برق را وصل کنید و همه چیز را به حالت اولیه بازگردانید. آبگرمکن را روشن کنید و کارکرد همه چیز را چک کنید. همچنین دقت کنید که نشتی و … در ابگرمکن ایجاد نشده باشد.

روش نصب المنت میله ای در بخاری و اجاق گاز مشابه یکدیگر است. قبل از هر کاری، اطمینان حاصل کنید که بخاری یا اجاق گاز خاموش و خنک باشد. المنت میله ای را با دقت از بسته بندی خارج کنید و مطمئن شوید که هیچ آسیبی به آن وارد نشده باشد. قبل از نصب المنت، از قطع برق بخاری یا اجاق گاز اطمینان حاصل کنید. سپس المنت را به دقت در محل مورد نظر در بخاری یا اجاق گاز قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که المنت به درستی سر جای خودش قرار بگیرد. المنت را با استفاده از ابزار مناسب مانند یک کلید یا پیچ گوشتی به دقت بچرخانید تا در جایگاه مناسب خود قرار بگیرد و محکم شود. بعد از نصب المنت، برق بخاری یا اجاق گاز را وصل کنید و عملکرد المنت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که المنت به درستی کار کرده و گرمای کافی را تولید می کند.

المنت میله ای
برای اطلاع از قیمت و خرید بهترین المنت میله با ما در تماس باشید

جمع بندی

حال که روش نصب المنت میله ای را یاد گرفتید، می توانید به راحتی خودتان این محصول را از مراکز معتبر خریداری کرده و در دستگاه مورد نظر، نصب کنید. نکته مهم در خرید این المنت برای اطمینان از کیفیت و کارکرد درست آن، مراجعه به مراکز معتبر و با سابقه ای مانند الکترورسا است. با مراجعه به وبسایت الکترورسا می توانید انواع المنت حرارتی از جمله میله ای، سرامیکی، فشنگی، فنری و … را با کیفیت بالا و قیمتی مناسب خریداری کنید. محصولات الکترورسا با استفاده از بهترین متریال اولیه تهیه می شوند. همچنین به دلیل عرضه مستقیم و حذف واسطه های فروش، این المنت ها با قیمتی بسیار مناسب و مقرون به صرفه عرضه می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *