خرید ترموستات آنالوگ با بهترین قیمت

استعلام قیمت و خرید ترموستات آنالوگ

برای استعلام قیمت ترموستات آنالوگ از تولیدی الکترورسا با ما درتماس باشید

شماره دفتر مرکزی :
021-33958430
مدیر فروش :
09124396406

استعلام قیمت و خرید ترموستات آنالوگ

برای استعلام قیمت ترموستات آنالوگ از تولیدی الکترورسا با ما درتماس باشید

شماره دفتر مرکزی :
واتساپ :
شماره تماس پیام رسان های ایرانی (ایتا،روبیکا،بله و...)

نمونه ترموستات های آنالوگ تولید شده توسط الکترورسا

ترموستات آنالوگ یکی از اختراعات بشر در قرن 17 بوده که به پیشرفت صنعت کمک بزرگ وغیر قابل انکاری کرده است. ابزاری برای تشخیص و کنترل دمای یک محیط ، که در صورت اختلال در دما و بر هم خوردن تعادل دمایی مورد نظر، آن سیستم را به حالت تعادل در می آورد. ترموستات ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند. ترموستات آنالوگ و ترموستات دیجیتال که در اینجا قصد داریم به صورت کامل ترموستات آنالوگ را بررسی نماییم.

کلمه آنالوگ که همیشه متضاد کلمه دیجیتال استفاده می شود اشاره به مکانیزم های مکانیکی دارد ، از همین رو ترموستات‌‌هایی که مکانیزم مکانیکی دارند را ترموستات آنالوگ می نامند. سنسور استفاده شده در ساختار ترموستات های آنالوگ بیشتر از نوع دیافراگمی و یا اهمی می باشد.

ترموستات آنالوگ داری سه بخش اصلی می باشد.

  • دیافراگم
  • لوله مویین
  • حسگر

ترموستات آنالوگ توسط دستوری که حسگر حرارتی اعلام می کند با یک سیستم مکانیکی از جمله رابط ها به میکروسوئیچ متصل می گردد و با قطع و وصل کردن مدار الکتریکی در زمان لازم کارخود را به خوبی اجرا می کند.

ترموستات های صنعتی آنالوگ با توجه به اینکه باعث صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه های مالی می شوند، مصارف بسیاری در صنایع دارند. در مورد کارایی ترموستات آنالوگ می توان از بخاری های گازی ،دستگاه قهوه ساز ، یخچال نام برد تا مشعل های بزرگ صنعتی ، دیگ های صنعتی ، دیگ الکتریکی گرماساز برقی و … . اما بیشترین کار برد آن ها در انواع فن کویل زمینی و سقفی ساختمان های مسکونی، بازارهای خرید و تجاری بزرگ ، بیمارستان ها، هتل ها و … می باشد

هیج وقت نمی توان گفت ترموستات های آنالوگ به طور مطلق ضعیف تر یا کارایی کمتری نسبت به ترموستات های دیجیتال دارند. داشتن صفحه نمایش و دقت بالای ترموستات های دیجیتال مزیت های بزرگی هستند ولی هر کدام از آن ها در شرایط و مکان های مختلف کاربری بهتری نسبت به نوع دیگر دارند.

به طورخلاصه می توان به مزایای ترموستات آنالوگ این گونه اشاره کرد

  • کنترل دقیق دما
  • عمر بسیار طولانی
  • مقرون به صرفه
  • امکان نصب ریل درون
  • دیواری، روی دیوار یا DIN
  • انتخاب آسان نقطه تنظیم دما

معرفی انواع ترموستات آنالوگ صنعتی

ترموستات آنالوگ صنعتی

ترموستات های آنالوگ به دونوع ترموستات آنالوگ بی متال و ترموستات آنالوگ گازی تقسیم بندی می شوند. قبل از آنکه انواع ترموستات مکانیکی یا انالوگ را بررسی نماییم بهتر است کمی دقیق تر در مورد آن بدانیم. شاید برایتان عجیب باشد که بدانید؛در قرن 17 که ترموستات آنالوگ با استفاده از یک شناور که در یک دماسنج جیوه‌ای قرار داشت و به یک تعدیل‌کننده متصل بود، اختراع شد.نکته جالب اینجاست که پس از گذشت چند قرن همچنان در ترموستات آنالوگ، از فلز جیوه استفاده می‌شود. و همچنان به ترموستات جیوه ای شناخته می شود.

فلز جیوه درون یک محفظه شیشه‌ای بسیار کوچک قرار می گیرد. یک سیم در کف محفظه قرار دارد و جیوه همواره با آن تماس است. سیم دوم از سیم‌ها در سمت چپ محفظه شیشه‌ای قرار دارد، در نتیجه زمانی که جیوه به سمت چپ کج می‌شود با این سیم تماس پیدا می‌کند و بین این سیم و سیمی که در کف محفظه قرار دارد، اتصال برقرار می‌کند. به همین ترتیب و همین کارایی سیم سوم در سمت راست محفظه قرار می گیرد. ترموستات‌ آنالوگ بر اساس اصول انبساط گرمایی کار می‌کند. اصولی که تعیین کننده روشن و خاموش بودن مدار الکتریکی می باشد.

ترموستات آنالوگ بی متال

 برای شروع معرفی ترموستات آنالوگ بی متال بهتر است با بی متال آشنا شوید. بی‌متال قطعه‌ای است که از دو نوار فلزي از دو جنس مختلف تشکیل شده است كه با جوش و يا پرچ كردن در دو نقطه به يكديگر متصل می شوند. جنس فلز دو نوار با توجه به ضرايب انبساطي خطي آنها بطوری انتخاب می شوند که با يكديگر تفاوت زيادي داشته باشند.

در زمان تغییر دما این دو فلز منبسط یا منقبض می‌شوند. هر یک از این نوارهای فلزی استفاده شده در ترموستات آنالوگ بی متال ضریب انبساط مختص به خودش را دارد. در نتیجه لحظه ای که با حرارت مواجه می شوند، یکی از این دو فلز بیشتر منبسط شده و به سمت فلز دیگر خم می‌شود. این خم شدن باعث می شود، کلیدی که در انتهای قطعه نصب شده است، باز یا بسته ‌شود و تعیین می‌کند که مدار الکتریکی روشن یا خاموش باشد.

هنگامی که کلید باز باشد، چون هیچ جریان الکتریکی از بی‌متال عبور نمی‌کند قطعه به آرامی سرد می شود و به حالت اولیه خود برمیگردد.

ترموستات آنالوگ گازی

سرد شدن فلز در ترموستات انالوگ بی متال زمان زیادی را صرف می کند، گاهی تا یک ساعت که از معایب بزرگ آن به شمار می رود. در نتیجه زمانی که نیاز دارید دما سریع تغییر کند، ترموستات بی‌متال مناسب نیست. دقیقا همین نیاز باعث اختراع ترموستات انالوگ گازی شد. در ترموستات انالوگ گازی یک گاز، بین دو صفحه فلزی دارای مساحت بزرگ قرار گرفته است و باعث می شود خیلی سریع گرما را دریافت کنند.

هنگام عبور جریان الکتریکی صفحات فلزی به همراه گاز بینشان انبساط پیدا می‌کنند. در آن لحظه دو صفحه از یکدیگر فاصله می گیرند و در نتیجه کلید کوچکی که در مرکز ترموستات قرار دارد، فشرده می شود. کلیدی که مدار الکتریکی را قطع و یا وصل می‌کند و باعث خاموش یا روشن شدن دستگاه می‌شود. پس از این اتفاق گاز فوری شروع به خنک شدن می‌کند به وضعیت اولیه برمی‌گردد و مدار دوباره وصل و یا قطع می‌شود.

راهنمای خرید ترموستات آنالوگ

خرید ترموستات آنالوگ

وقتی تصیم به خرید ترموستات انالوگ می گیرید باید بدانید دقیقا از آن چه انتظاری را دارید. در غیر این صورت در میان انبوه انواع ترموستات های انالوگ تولیدی که در بازار عرضه می شوند، سرگردان می مانید. بهترین راهنمای خرید ترموستات آنالوگ یک مشاوره تخصصی با کارشناسان و تولید کنندگان برتر ترموستات است.

گروه الکترورسا با ایجاد بستر مشاره رایگان بین خریداران و متخصصان خود شما را در خرید ترموستات مورد نظر مطمن می سازد. فقط کافیست با شماره ۰۹۱۲۴۳۹۶۴۰۶ تماس حاصل فرمایید تا از خدمات مشاوره ای گروه تولیدی الکترورسا استفاده کنید.

قیمت ترموستات آنالوگ

قیمت ترموستات جیوه ای

ترموستات ها قطعات بسیار مهمی در صنعت و حتی مصارف خانگی هستند. خطا و عملکر نا درست یک ترموستات آنالوگ میتواند خطرناک و آسیب زا باشد. پس منطق می گوید به جای آنکه به دنبال ارزان ترین ترموستات آنالوگ باشیم ، بدانیم بهترین ترموستات آنالوگ با مناسب ترین قیمت را از کجا خریداری کنیم ؟ و یا برترین تولید کننده ترموستات آنالوگ کیست؟

گروه تولیدی الکترورسا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و مهارت متخصصان خود بیش از یک دهه در این صنعت فعالیت می کند. رضایت مشتریان وفادار ما مهمترین سرمایه ماست که از کیفیت بالای محصولات،ضمانت نامه های معتبر، ارائه خدمات پشتیبانی،آموزشی و … نشات می گیرد . برای خرید ترموستات آنالوگ کافیست با شماره 02133958430 تماس گرفته و با کارشناسان فروش ما ارتباط بگیرید.

5/5 - (4 امتیاز)